AlternativeFashion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Pirmais alternatīvai modei veltīts forums Latvijā!
 
SatursMeklētLatest imagesReģistrētiesIeiet

 

 Apģērbs svinīgos formālos pasākumos

Go down 
+7
zeloco
Nemesis
žurka-žurka
Nihil
liega
Veronika
night iridescence
11 posters
Pāriet uz lapu : Previous  1, 2
AutorsZiņojums
Sonõra
fabric
fabric
Sonõra


Number of posts : 243
Registration date : 21.11.09

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 9:13 am

Zeloco, tur bija visa opera par to, ka "pie reizes baznīcā arī jāprecās, nevar tak tā vienkārši, dieva acīs tas neskaitīsies, nu un kas, ka neticat, vismaz "drošības pēc", tas jau neko nemainīs yada yada MELNA KLEITA????!!!". Tāpēc es to kristietību piemetu, tā teikt, odziņai.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://miljons.com
Veronika
fabric
fabric
Veronika


Number of posts : 213
Registration date : 16.11.09

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 11:04 am

Sonora, tad tu arī melnā kleitā precējies? Happy Interesanti, gribētos redzēt kādu bildi.
Es laikam esmu māņticīga, jo es negribētu precēties melnā, bet citus, kas tā dara nenosodu, vnk esmu mazliet izbrīnīta par šādu izvēli, esmu redzējusi arī bildēs, ka sarkanā gotiskā kleitā precās- arī smuki izskatījās tāpat kā melnajā, bet man jau patīk arī baltā krāsa- savās kāzās gribētos baltu kleitu, bet gotisku Very Happy
Par baznīcām- es nedomāju, ka mācītājs nelaulās tikai tāpēc, ka melna kleita un ka baigos komentārus par to izteiks Very Happy izņemot ja pagadīsies tāds vecs (vecāki cilvēki parasti ir tādi aprobežotāki un patīk pukstēt par jauniešu šausmīgo stilu- ne tikai alternatīvo, bet arī, piem, cacām un tā, bet arī ne visi, protams).
Es zinu vienu meiteni, kas ir gote un kas reizēm aiziet uz dievkalpojumu un arī tic Dievam, viņa staigā patiešām izlecošā melnajā stilā, bet neviens viņu vēl no baznīcas nav izdzinis izskata dēļ Very Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
valante
fabric
fabric
valante


Number of posts : 229
Location : Wonderland
Registration date : 01.02.08

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 11:22 am

Interesanti kādas tad māņticības saistās ar melno kleitu?
Īstenībā jau baltajā kleitā precās, jo kādreiz tā bija sēru krāsa un līgava vilka baltu kleitu, jo uzskatīja, ka viņa mirst savā ģimenē un pārdzimst vīra ģimenē.
Atpakaļ uz augšu Go down
Veronika
fabric
fabric
Veronika


Number of posts : 213
Registration date : 16.11.09

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 11:31 am

Es ar vārdu "māņticība" nedomāju to gluži nopietni Very Happy Tas bija tāds sarkasms pašai pret sevi.
Grūti raksturot šīs emocijas, ko man radītu apziņa, ka precos melnā kleitā.. Nemāku to izskaidrot. Laikam tas vienkārši nav tā priekš manis, es justos tā nepatīkami dīvaini.. nez..

Nebiju dzirdējusi par sērām un balto krāsu, jo šķita, ka balta kleita it kā simbolizē šķīstumu un it īpaši plīvurs, jo pēc senajām tradīcijām meitenei tjipa pirms kāzām bija jābūt nevainīgai, bet nu laikam par kleitām, tradīcijām utt ir daudz dažādu versiju Happy

Ak jā ir tik arī tādi, kas precās tautastērpā un ļoti piekopj senlatviešu tradīcijas, es arī pirms kādiem 10 gadiem sapņoju apprecēties tieši tā.
Atpakaļ uz augšu Go down
valante
fabric
fabric
valante


Number of posts : 229
Location : Wonderland
Registration date : 01.02.08

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 11:38 am

Jā, plīvurs... tas aizsedza seju, jo nedzīvajiem nevar būs sejas Very Happy
Šķīstības versija atnāca līdz ar kristietību, kura centās interpretēt svešas tradīcijas pa savam, jo pilnīgi iznīdēt tās nevarēj.
Atpakaļ uz augšu Go down
Sonõra
fabric
fabric
Sonõra


Number of posts : 243
Registration date : 21.11.09

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:05 pm

Vaimandiesiņ, labi, ka man nebija plīvura. Very Happy
Bilde kaut kur tepat forumā ir ielikta, slinkums meklēt, bet, atklāti sakot, man šķiet, ka vakardienas Viktoriāņu mītingā es smukāk izskatījos (diezgan līdzīgi abi tērpi bija). Kaut kā veiksmīgāka tā viktoriāņu interpretācija. Very Happy
Es arī domāju par tautastērpu, bet vīram tāda nav, tāpēc diez ko smuki nebūtu izskatījies.
Par māņticību runājot, pilnībā piekrītu Veronikai tajā ziņā, ka nekad nevajag spiest sevi vilkt to, kas tev neliktu justies labi - vienalga, kādu iemeslu dēļ.

Man patīk līgavas, kas atrod smuku harmoniju starp klasisko balto kleitu un gotiskiem aksesuāriem - meikapu, melniem plīvuriem, zābakiem, frizūru. Imo, ļoti jauks kompromiss.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://miljons.com
Veronika
fabric
fabric
Veronika


Number of posts : 213
Registration date : 16.11.09

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:23 pm

Valante, nu tas par to šķīstību bija arī senlatviešu tradīcijās ne tikai kristīgajās, piemēram, par tiem vainadziņiem un tā Very Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
valante
fabric
fabric
valante


Number of posts : 229
Location : Wonderland
Registration date : 01.02.08

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:44 pm

Iespējams, nez. Šobrīd nespēju atbildēt, bet, ja atmiņa mani neviļ, tad arī latviešiem tas rituāls interpretējās kā citiem pagāniem. Es kad atradīšu to zinātniski pētniecisko literatūru, tad varēš ko pateikt šaj sakarā.
Varbūt daļēji šķīstība tur arī ir. Kā sākšana no baltās lapas. Jo bērns, kad piedzimst arī skaitās, kā tīrs un šķīsts vēl. Šķīstība un nāve iet roku rokā.
Atpakaļ uz augšu Go down
liega
fabric
fabric
liega


Number of posts : 172
Age : 36
Location : Rīga
Registration date : 14.09.12

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:45 pm

Vispār jau mūsu mīļā Karaliene Viktorija jāvaino pie tā, ka kāzās pašā popsā ir baltais. Protams, arī  iepriekš pirms viņas patrāpījās kāda baronese baltā kāzu tērpā, bet biežāk izvēlējās krāsainu - purpuru, sarkanu, zaļu etc. Bet tieši Viktorija bija tā, kas balto kāzu kleitu padarīja par modes kliedzienu, kas ir spēcīgi iesakņojies arī mūsdienās. Nu un tad arī pesteļi (kristieši)  aiz matiem pievilka šķīstumu un visu pārējo, ko nu ideoloģija prasa.
Atpakaļ uz augšu Go down
valante
fabric
fabric
valante


Number of posts : 229
Location : Wonderland
Registration date : 01.02.08

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:47 pm

Ar ko tādu bij dzirdējusi, bet diemžēl Viktorija kaut arī karaliene, bet nav tik sena, lai pelnītu šādas modes ieviešanas lavrus. Ja, nu, vienīg atjaunojot sen aizmirstu tradīciju.
Atpakaļ uz augšu Go down
liega
fabric
fabric
liega


Number of posts : 172
Age : 36
Location : Rīga
Registration date : 14.09.12

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:47 pm

Lūdzu, tikai nesāciet tēmu par vainagiem, šķīstību, citādi es nevarēšu aizvērties, jo varianti ir vairāki. Es pieslienos pie tā, ka sieviete var staigāt zem vainaga līdz pirmajam dēlam  Cool
Atpakaļ uz augšu Go down
Veronika
fabric
fabric
Veronika


Number of posts : 213
Registration date : 16.11.09

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:52 pm

mēs jau vsp offtopikā te aizgājām Very Happy Very Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
liega
fabric
fabric
liega


Number of posts : 172
Age : 36
Location : Rīga
Registration date : 14.09.12

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 12:54 pm

Tas liecina par to, ka forumā ir lielāka dzīvība nekā parasti Party
Atpakaļ uz augšu Go down
Veronika
fabric
fabric
Veronika


Number of posts : 213
Registration date : 16.11.09

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 1:03 pm

Es jau neko sliktu nesaku, man prieks, ka beeeidzot forumā ir aktīvas diskusiajs, tā tik turpināt!!  cat
Atpakaļ uz augšu Go down
zeloco
Dusmīgais tante
Dusmīgais tante
zeloco


Number of posts : 3474
Location : tavā zemapziņā
Registration date : 03.08.07

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūnijs 17, 2013 2:14 pm

Nav gan offtopiks Very Happy viss par tēmu Very Happy
Bet tas ir tik interesanti! Es nemaz nezināju, ka Viktorija bija viena no tām, kas to tradīciju ieviesa/atdzīvināja.
Par tiem pesteļiem gan biju dzirdējusi, viņi jau visu tur "peičinīja" un pārsauca "pareizajos" nosaukumos. Es takš katru reizi brīnos, ka uzzinu, ka kāda man mācīta it kā kristiešu paraža īstenībā ir veclatviešu vai citu pagānu.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://eatmeinkme.etsy.com
Undead
needles
needles
Undead


Number of posts : 42
Age : 28
Registration date : 23.04.14

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Ceturtdiena Maijs 15, 2014 3:29 pm

Man tieši tagad tuvojas visādi svinīgie pasākumi - rīt pēdējais zvans un jūnijā izlaidums. Teikšu godīgi, ka svinīgos pasākumos man patīk ģērbties kā normālam mirstīgajam (neskaitot, piemēram, matu krāsu) : kleitiņas, augstpapēžu kurpītes. Kaut vai rozā, gluži vienalga. Es vienkārši psiholoģiski jūtos īpašāk un pacilātāk, ja esmu sapucējies savādāk nekā ikdienā. Ikdienā es ģērbjos kā man ienāk prātā - saplēstās zeķubiksēs utt, bet svētkos tomēr gribas tā pa "zolīdo", lai ir tā svētku sajūta. Ceru, ka sapratāt, ko ar to domāju.
Atpakaļ uz augšu Go down
1213
fabric
fabric
1213


Number of posts : 221
Location : Rīga
Registration date : 09.12.12

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Sestdiena Maijs 24, 2014 11:12 am

Arrow


Pēdējo reizi labojis 1213 Trešdiena Oktobris 05, 2016 1:42 pm; labots 1 reizi
Atpakaļ uz augšu Go down
1213
fabric
fabric
1213


Number of posts : 221
Location : Rīga
Registration date : 09.12.12

Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13Sestdiena Maijs 24, 2014 11:24 am


Par tādu svinīgo pasākuma veidu kā kāzas - lai cik kādas kāzu bildes ir kad redzētas, man sevišķi prātā palika Vikāņu kāzas. Meitenei zili balta kleita un vainadziņš, puisim zils krekls. Ceremonija notiek dabā, pašā Saules siltumā. Tā kā ceremonija notika vasaras laikā, tad viesiem apģērbs pēc saviem ieskatiem - gan korsete un gari svārki, gan puķaina blūze. Viss ļoti vienkārši, nepārspīlēti un skaisti Happy kā arī pēc pašas ceremonijas deja ap kāzu koku - jau citā kleitā un visur lentītes ap koku..  Yay!
Atpakaļ uz augšu Go down
Sponsored content





Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Apģērbs svinīgos formālos pasākumos   Apģērbs svinīgos formālos pasākumos - Page 2 Petite13

Atpakaļ uz augšu Go down
 
Apģērbs svinīgos formālos pasākumos
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 2 no 2Pāriet uz lapu : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
AlternativeFashion :: Fashion :: Diskusijas-
Pāriet uz: