AlternativeFashion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Pirmais alternatīvai modei veltīts forums Latvijā!
 
SatursMeklētLatest imagesReģistrētiesIeiet

 

 Valodas barjeras

Go down 
+7
Sonõra
valante
Suigintou
CrazyKonata
elemainel
platformene
masq
11 posters
Pāriet uz lapu : Previous  1, 2
AutorsZiņojums
Paranoid.
stitches
stitches
Paranoid.


Number of posts : 463
Age : 31
Registration date : 14.10.07

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Ceturtdiena Jūlijs 15, 2010 9:34 am

Mani senči arī izbaudīja gan no krievu, gan no vāciešu puses, bet kaut kā ģimenē nevienam nav bijis domas to visu vilkt cauri paaudzēm un ieaudzināt kaut kādu naidu. Nu, laikam no katra paša atkarīgs... Katrā ziņā, es nenosodu tos, kuriem tas ir pamatoti, taču tie jaunieši-bļāvēji, kuri to pārvērš par pozerismu man ļoti nepatīk un kaitina.
Atpakaļ uz augšu Go down
Sonõra
fabric
fabric
Sonõra


Number of posts : 243
Registration date : 21.11.09

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Ceturtdiena Jūlijs 15, 2010 12:17 pm

Paranoid, es neuzskatu, ka latviešiem ir tiesības Īrijā būvēt savus ciemus un pieprasīt latviešu skolas, bet arī dāņu valoda viņiem nav jāmācās, jo, kā jau minēja Zeloco, tie cilvēki uz ārzemēm parasti dodas īslaicīgi, tas ir, vai nu mācību, vai darba nolūkos. Tie, kas pārceļas uz citu valsti uz dzīvi, iemācās turienes valodu, bet pret tiem, kas nemācās, izturas ar pelnītu necieņu.
Tāpat es arī tev nepiekrītu par tantiņām, kas Latvijā nezina latviešu valodu. Brīvi mēs esam jau 20 gadus, un, ja mēs pieejam šim jautājumam tehniski, tad tās, kas šodien ir īgnas, latviski nerunājošas tantiņas, tajā laikā vēl bija samērā spriganas un valodu varēja iemācīties, ja vien būtu gribējušas. 20 gadi nav pēkšņi, un to laikā ne viens vien krievvalodīgais ne vienu reizi vien noteikti izjutis problēmas, ko sagādā valsts valodas nezināšana veikalos, valsts iestādēs un tais pašās poliklīnikās. Protams, lielākā daļa latviešu, sekojot PSRS laika modei, sarunā ar krievu pāriet krievu valodā. Es nezinu, kāda ir reālā situācija, bet runā, ka Igaunijā un Lietuvā cilvēki ir principiālāki šajā jautājumā.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://miljons.com
zeloco
Dusmīgais tante
Dusmīgais tante
zeloco


Number of posts : 3474
Location : tavā zemapziņā
Registration date : 03.08.07

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Ceturtdiena Jūlijs 15, 2010 2:23 pm

Manuprāt, mums šiem ļautiņiem* ir nedaudz "jāpievelk josta", pietiks aizstāvēt tos, kam aizstāvība nereti nav vajdzīga.
Vajag to darīt kā francūžiem ar Franciju - būt uzstājīgiem: Dzīvo (uz palikšanu, es nerunāju par tūristiem) Latvijā? Mācies valodu. Mani neinteresē, ka tev "neiet valodas", visu var iemācīt kaut vai elementārā līmenī (es nerunāju par literāro valodu, bet iepriekšminēto "cik pulkstenis" līmeni). Atzīstu, ka ar laiku šāda attieksme mums dos sliktu slavu, bet lai runā darbi nevis vārdi! Es varu apsolīt, ka procentuālais latviski runājošo skaits palielināsies!

Bez tam, ņemot vērā, ka mūsu valodā ir daudz aizgūtu vārdu no krievu un citām valodām, tam nevajadzētu sagādāt grūtības.

Mums jāmācās beigt sevi uzskatīt par kalpiem. Latvietim jāmācās beigt ēst citu latvieti un nopelt katru centienu izcelties no sūdu čupas. Mēs nereti liekam svešzemniekus uz pjedestāla (es arī to daru! Es mācos no tā tikt vaļā!) un latviešus grūžam no tā nost, jo "kas tad tu tāds esi?"




*konkrētāk, lai nesāktos liekas diskusijas par definīcijām: krieviski (un ne tikai) runājoši ļautiņi, kas dzīvo Ljā (uz palikšanu), kam ir nosodoša attieksme pret latviešu kultūru, kas "neredzami" piespiež latviešus runāt nelatviski (jau iepriekšējā pierērā minētajā imaginārajā sarunā starp krievu un latvieti) un nedomā pat to mācīties, kā arī nereti uzskata Lju par k-kādu PSRS "atraugu".
Atpakaļ uz augšu Go down
http://eatmeinkme.etsy.com
Paranoid.
stitches
stitches
Paranoid.


Number of posts : 463
Age : 31
Registration date : 14.10.07

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Ceturtdiena Jūlijs 15, 2010 5:43 pm

Esmu 100000000% pārliecināta, ka ja latviešu valodā runātu kaut kur citur, atskaitot Latviju, tad latvieši brauktu tur un runātu tikai un vienīgi latviešu valodā. Wink Bet re kā nepaveicās, ka pasaulē nekur citur šo valodu nezina.

Principā "problēma" laikam ir tajā, ka es nezinu tādus krievvalodīgos, kuri nespēj atbildēt uz jautājumu "cik ir pulkstens?". Nevienu pašu tādu nezinu un neesmu satikusi. Ja nu vienīgi kaut kādus alkoholiķus, bomžus vai sporta bikšu valkātājus, bet jau teicu - tie nav cilvēki, viņiem nav tautības un viņi neskaitās.
Es arī pāreju uz krievu valodu un tāpēc, ka pārvaldu gana labi krievu valodu, jo valodas man padodās un nav problēmu tajās runāt, man nepatīk klausīties kā cilvēki cenšās atcerēties kādu vārdu vai runā ar akcentu.

Franču gadījumā ir savādāk, jo viņi vienkārši ir lepni par savu valsti, bet tas ir bez naida pret kādu. Viņi nevienu nešķiro - krievs, vācietis, itālis, latvietis, viņiem vienalga, bet viņiem ir ar ko lepoties un to viņi dara. Latvieši savukārt, skrien pakaļ un skūpsta kājas visiem, taču pret krieviem bieži izturās ar naidu un rauc degunu aiz pretīguma. Wink
Es gan teiktu, ka latviešiem vajadzētu pārstāt cepties par muļķībām un domāt, ka lielais krievu lācis viņus apēdīs un beidzot sākt strādāt, nevis novelt vainu uz visiem apkārtējiem, ģeogrāfisko stāvokli, klimatu un tā joprojām.
Atpakaļ uz augšu Go down
zeloco
Dusmīgais tante
Dusmīgais tante
zeloco


Number of posts : 3474
Location : tavā zemapziņā
Registration date : 03.08.07

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Piektdiena Jūlijs 16, 2010 1:46 pm

Nedaudz tematiska situācija darbā, neieslīgšu detaļās, bet sastapu Maskavieti (kas uz šejieni atbraucis tikai kā tūrists) un norm runāja latviski. Kāpēc vietējie nemācās?
Atpakaļ uz augšu Go down
http://eatmeinkme.etsy.com
Paranoid.
stitches
stitches
Paranoid.


Number of posts : 463
Age : 31
Registration date : 14.10.07

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Piektdiena Jūlijs 16, 2010 3:14 pm

Bet kuri ir tie vietējie? Es tiešām gribētu zināt. Nekad neesmu saskārusies ar situāciju, ka krievs nezinātu latviešu valodu. Varbūt man vienkārši veicas. Very Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
zeloco
Dusmīgais tante
Dusmīgais tante
zeloco


Number of posts : 3474
Location : tavā zemapziņā
Registration date : 03.08.07

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Piektdiena Jūlijs 16, 2010 3:23 pm

Nu varbūt tev tiešām veicas, es pēdējā laikā no tā veiksmīgi esmu izvairījusies, bet savā laikā ne vienu vien reizi tā ie gadījies.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://eatmeinkme.etsy.com
Sonõra
fabric
fabric
Sonõra


Number of posts : 243
Registration date : 21.11.09

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Svētdena Jūlijs 18, 2010 11:31 am

Paranoid, tev tik tiešām ir paveicies. Gluži neticami paveicies.

Es dzīvoju Kurzemes galā, un pilsētās, kur man vērā ņemamu laiku iznācis pabūt, krievvalodīgo problēma nav izteikta. Te vairākums runā latviski, un tie daži, kas runā krieviski, parasti rādās esam tantiņas, kas latviešu valodu vienkārši neprot, bet tas ir reti. Citādi ir Ventspilī, kur ir salīdzinoši liela krievvalodīgo kopiena (procentuāli nemācēšu precizēt), un tad arī rodas absurdās situācijas, kad blenž uz mani tā, it kā es kaut ko sliktu būtu izdarījusi, pasakot kaut ko latviski. 4gs, no mūsu, tulku kursa augstskolā viens krievu puisis aizgāja, jo neprata LATVIEŠU valodu. Es, uzaugusi bezkrievu vidē, krievu valodu zinu labāk nekā viņš latviešu, pateicoties filmām (kuras nacionālās televīzijas mums uzspiež), utml.

Citēt :
Esmu 100000000% pārliecināta, ka ja latviešu valodā runātu kaut kur citur, atskaitot Latviju, tad latvieši brauktu tur un runātu tikai un vienīgi latviešu valodā. Bet re kā nepaveicās, ka pasaulē nekur citur šo valodu nezina
.

Nevaru nedz noliegt, nedz piekrist, tāpēc atļaušos būt ārkārtīgi nekaunīga... kurš tad mums to samācīja to piecdesmit okupācijas gadu laikā, ko?
Atpakaļ uz augšu Go down
http://miljons.com
Paranoid.
stitches
stitches
Paranoid.


Number of posts : 463
Age : 31
Registration date : 14.10.07

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Svētdena Jūlijs 18, 2010 1:11 pm

Jā, jā, kātad, ka neticami. Happy Man ir ļoti daudz krievu paziņu. Pareizāk sakot, varbūt ne ļoti daudz, jo latviešu tomēr vairāk, taču tomēr...un viņi visi zina latviešu valodu. Visi bez izņēmuma. Šobrīd te tā sēžot un domājot, tiešām neatminos nevienu gadījumu, kad būtu bijušas šādas problēmas. Bet labi, vienalga, ne jau visiem tā var veikties.
Un ja jau augstskolā nezina latviešu valodu, vajadzētu padomāt, kādā līmenī tad šo valodu māca krievu skolās. Ja reiz latvieši ir tik apsēsti ar to, ka latviešu valodu Latvijā visiem vajadzētu zināt, tad par to arī vajadzētu tā kā mazliet parūpēties pašiem. Wink
Re, pirms pāris dienām vēl trāpījās friziere krieviete, sākumā uztraucos, kā es viņai to visu specifisko varēšu paskaidrot, jo krieviski nevarēju, bet izrādījās, ka viņa visu lieliski saprot un manām bažām par pārpratumiem nebija pamata. Happy

Ko "to" samācīja?
Atpakaļ uz augšu Go down
Sonõra
fabric
fabric
Sonõra


Number of posts : 243
Registration date : 21.11.09

Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13Pirmdiena Jūlijs 19, 2010 3:30 pm

Paranoid, es tavu komentāru necitēju tikai smukuma pēc, varbūt pārlasi vēlreiz.

Un tu tiešām tagad gribi apgalvot, ka latvieši nerūpējas par to, lai latviešu valodu mācītu jaunajai cittautiešu paaudzei, kas dzīvo Latvijā? Neko neesi dzirdējusi par obligāto priekšmetu pasniegšanu latviešu valodā? Neatceries, kādu traci sacēla krievu skolēni (vecāku kūdīti), kad šo likumu gribēja pieņemt?
Atpakaļ uz augšu Go down
http://miljons.com
Sponsored content





Valodas barjeras - Page 2 Empty
PostTēma: Re: Valodas barjeras   Valodas barjeras - Page 2 Petite13

Atpakaļ uz augšu Go down
 
Valodas barjeras
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 2 no 2Pāriet uz lapu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
AlternativeFashion :: Offtopiks :: Beztēma beztēmā-
Pāriet uz: