AlternativeFashion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Pirmais alternatīvai modei veltīts forums Latvijā!
 
SatursMeklētLatest imagesReģistrētiesIeiet

 

 "Gotiskā literatūra"

Go down 
5 posters
AutorsZiņojums
Wilting
fabric
fabric
Wilting


Number of posts : 147
Age : 45
Registration date : 26.09.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Otrdiena Oktobris 23, 2007 3:00 pm

Pašlaik laikam esmu aizrāvusies ar īsti gotisku literatūru, jo esmu sapirkusies Lovkraftu (krieviski, kaut kādas klasikas sērijas ietvaros, kas krieviem ir daudz - veselus sešus mazus sējumiņus), un cītīgi burtoju. Netā arī viņš ir daudz. Gan krieviski:
http://literature.gothic.ru/hpl/main.shtml
vai angliski:
http://www.gordon-fernandes.com/hp-lovecraft/

Pēc tam ķeršos klāt E.A. Po, (atzīšos, neesmu vēl lasījusi Blush ), bet viņa stāstu krājums iznācis atkārtotā izdevumā, ļoti jaukā sējumā, un LATVISKI!! (meklēt Latvijas grāmatu veiaklos)

Pēc tam notiekti dienas kārtībā būs Klīvs Barkers, - vīram no Pētreburgas atveda stāstu kājumu. Happy Pēc K.Barkera stāsta ir uzņemtas pirmās divas filams "Hellraiser" filmas, un pēc tam sāga turpināta. Nu, un Helraisers man liekas visu gōtu kulta filma, bībele, vai kā. Razz
Te treileris;

https://www.youtube.com/watch?v=CTe032Uw718

Vislabāk man patika 7 Hellraiser filma. Razz

un rekur vēl ļoti derīgs saits:

http://www.cenobite.com/
Atpakaļ uz augšu Go down
http://klab.lv/userinfo.bml?user=mena
Folkblack
fabric
fabric



Number of posts : 189
Registration date : 03.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Otrdiena Oktobris 23, 2007 11:32 pm

par Lovkraftu zinu tik to ka vins ir pamatlicejs sausmenu zanraa.

es gan nezinaju ka vinjam tie stasti ir gotiski.

starpcitu tev kluda virsraksta Happy


Uj Po darbi ir labie es kada 6.klase lasiju mmm Happy

tadi sausmu ar humoru Happy

iznakushi serija zelta klasika starpcitu ja noklusi lidz manam veikalam varam
ko sarunat jo mums ar ir.

Barkers gan man tikai ar PC speeli asociejas Happy

hellraiser gotu kulta filma kaapec?

nesaprotu.

nu cik nu redzeju dazhas jau patika bet nu.

man jau likas ka crow drizak butu gotu kulta filma.

aa nedaudz offtopic


visiem mangas faniem varu pazinjot ka ir iznakusi jau otra mangas komiksu gramatinja latvieshu valoda kuru ka originalajas mangas gramatas var lasit no labas uz kreiso pusi Happy

cena ar demokratiska Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
Wilting
fabric
fabric
Wilting


Number of posts : 147
Age : 45
Registration date : 26.09.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 10:28 am

Rekur neliels "gotiskās literatūras" sarakstiņš, ieskatam:
http://literature.gothic.ru/main.htm Very Happy Daudzus autorus es ar nezinu, tā kā komentēt sīkāk nevaru. Bet E.A. Po un H. P. Lovkrafts man personīgi patiešām asociējas ar to, ko mūsdienās sauc par "gotiku" - tumsa, bailes, sāpes, šausmas, skumjas, ...
Bet H.P.Lovkrafts nav šausmu literatūras pamatlicējs, viņš ir iedvesmojies no E.A. Po, kuru bieži arī piemin savos darbos. Happy

"Hellraiser"... Nu redz, šajās filmās ir melnas drēbes, ķēdes, asinis, šausmas, sāpes. Kino kritiķi sākot no trešās par tām ir izteikušies ļoti kritiski, tāpēc laikam no ceturtās filmas tās pat neiznāk uz kino ekrāniem - tikai video formātos. Ja nekļūdos, tad ceturtās filmas režisors pat nav parakstījies ar savu vārdu, bet ar Holivudā vispārpieņumtu pseidonīmu "nesanākušām" filmām (izkrita no prāta, kāds tas bija). Bet tas viss būtu nieks, galvenā jau ir tā doma, filozofija... Very Happy Piermajās divās visvairāk tiek runāts par sāpēm kā baudas avotu. Sāpes - paradīze, vai elle??
Ja es nekļūdos, tad trešā iztirzā elles tēmu. Elle - katram sava.
Ceturtā veltīta slavenā "The lament Configuration" vēsturei.
http://www.pyramid-gallery.com/LamentConfig.html

Piektā ir diezgan samezglota, un man bija grūtu saprast, bet tā arī runā par elli - par elli zemes virsū, sevī.

Tagad pēkšņi izkritis no prāta, par ko bija sestā.

Septītā man ļoti patika. It kā scenārijs pat neesot rakstīts "Hellraiseriem", tikai pēc tam "piemērots". Darbībā norisnās kaut kādā Rumānija, vai tāda tipa valstī. Vizuāli vissiespaidīgākā. Emocionāli arī , nezinu kādēļ, visstiprāk uz mani iedarbojās.

Astotā gan patiešām visstulbākā. Prasta šausmene ar spiegšanu un bļaušanu, asinīm un puņķiem. Kaut arī pašās beigās ir viens no iespaidīgākajiem Hellraiseru sāgas kadriem. Razz Un it kā arī piepīts par "elle sevī" un "elle katram sava".


"Crow"man arī ļoti patīk, bet man drīzāk likās vizuāli skaista filma, kičīga, varbūt. Kaut arī emocionāli iedarbīga. It kā "nekā nav", bet pēc tam ir tāds rrr, dvēsele raud.

Barkers ir baigais vecis. Raksta grāmatas, ņemas ar filmām un tā. Pēdējā laikā gan neko īpašu nav paveicis, tāpēc jaunākiem cilvēkeim viņš patiesi varētu asociēties, acīmredzot ar "Jerico" (vai tad jau ir iznākusi??), bet nu... Svētdien nskatījos vinā jaunības diena filmu "Salome", nu, ir ko redzēt.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://klab.lv/userinfo.bml?user=mena
Folkblack
fabric
fabric



Number of posts : 189
Registration date : 03.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 10:48 am

nu mani diemzhel linki uz krievu lapam nepalidz jo es svaki krieviski saprotu. veelak so savu komentaru papildinashu..
Atpakaļ uz augšu Go down
Wilting
fabric
fabric
Wilting


Number of posts : 147
Age : 45
Registration date : 26.09.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 11:18 am

Tu gribi teikt, ka angliski lasi labāk nekā krieviski?? tad es Tevi apskaužu - Tu vari tik daudz labu grāmatu lasīt orģinālvalodā, bet man jāiztiek ar tulkojumiem. Sad
Atpakaļ uz augšu Go down
http://klab.lv/userinfo.bml?user=mena
romance
stitches
stitches
romance


Number of posts : 357
Registration date : 08.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 11:37 am

Wilting- es tavā vietā priecātos, krievu valodā ir tulkotas daudz, daudz grāmatas kuras LV arī diezgan plašā skaitā ir nopērkamas, tāpat arī viņu tulkojumi ir precīzāki cik ir dzirdētas atsauksmes.

Jau pieminētā E.A. Po grāmata latviski, vairākas reizes grāmatnīcā esmu pacilājusi, bet tā arī nav sanācis nopirkt. Rolling Eyes Varbūt vajadzētu.
Atpakaļ uz augšu Go down
Wilting
fabric
fabric
Wilting


Number of posts : 147
Age : 45
Registration date : 26.09.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 11:51 am

Jā, protams, krieviski ir daudz vairāk interesantu grāmatu, labu tulkojumu... Tomēr, dažkārt nožēloju, ka nelasu angļu valodā, jo tulkojums tomēr ir tulkojums, bet lasīt orģinālvalodā...

Man pašai ir klusais sapnis iztulkot vienu mazu Lovkrafta stāstiņu, un tad "ielasīt", nu, tādu kā radiogrāmatu. Razz Viņam kā reiz nākošgad beidzās autortiesības. Bet nu tad jau redzēs. Zin kā, ir tāda lieta kā slinkuma un mušu dievs Behemots. Razz

P.S. Ja kas, es arī varu piedāvāt 20% atlaidi "Valterā un Rapā", tikai centrā, veikalā pretī viesnīcai Rīga, pie Operas.
Atpakaļ uz augšu Go down
http://klab.lv/userinfo.bml?user=mena
zeloco
Dusmīgais tante
Dusmīgais tante
zeloco


Number of posts : 3474
Location : tavā zemapziņā
Registration date : 03.08.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 6:53 pm

Starp citu, man ir viens Lovkrafta audiobook - "The call of the Cthulhu", noskatījos ar;i nesen uztaisīto melnbalto filmu - diezgan iespaidīgi. Kad sāku skatīties ilgi domāju vai tā ir jauna vai veca filma, jo filma bija "novecināta". Bet bija apmierināta un k-kad domāju, ka noskatīšos vēlreiz.

Un viņa grāmatām es jau sen metu acis, bet man ir līdzīgi FB - es krieviski lasu reāli sūdīgi un arī domāju, ka labāk lasīt oriģinālvalodā.

Po ļoti labs. man ir viena grāmata latviešu valodā (stāstu krājums) un man liekas vēl dzejoļi (vai arī abi bija vienā, īstu neatceros, lasīju ļoti sen), varu aizdot, ja interesē Happy

Hellraiser labie, man patīk, kā caur visām daļām var redzēt šausmu filmu evolūciju - no gore/galore līdz mūsdienīgām pshiholoģiskajām drāmām (man gan pirmās labāk Happy). Man arī liekas, ka skatīšanās vērti ir tikai pirmās divas daļas un ar katru nākošo filmas ideja noplok un noplok Sad Pie beigām bija viena "laba" daļa, gan neatceros kura (es tās skatījos visas pēc kārtas un tagad tās ir visas saplūdušas vienā Very Happy), ļoti iespējams, ka tā bija tava minētā daļa Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
http://eatmeinkme.etsy.com
Folkblack
fabric
fabric



Number of posts : 189
Registration date : 03.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 7:35 pm

Wilting rakstīja:
Tu gribi teikt, ka angliski lasi labāk nekā krieviski?? tad es Tevi apskaužu - Tu vari tik daudz labu grāmatu lasīt orģinālvalodā, bet man jāiztiek ar tulkojumiem. Sad

Nu teiksim taa es krieviski vispar nelasu taa man tumsa bilde. reizem pat ir problemas ar gramatu izvietosanu plaukta jo nevaru iebraukt pie ka to gramatu likt Very Happy

vispar mums darba krievu valodas nodala ir tumsa bilde. tb neviens nelasa krievu literaturu un visiem pie kaajas un nav velmes tur neko kartot.
ja ari kaads atnak un paprasa kadu fantastikas darbu kas mums ir liela skaita un konkretu autoru es tikai noplatu rokas paradu kur stav fantastiku un saku lai skatas. jo krievi pashi labak tak maces atrast kas kur un ka staav Happy

Nu angliski es varu lasit bet neko nopietnu vel neesmu iesacis nedaudz slinkums ja vel tik daudzko var latviski izlasit Happy

Starpcitu bija ideja tulkot un izdot underground burzuma "Vargsmal"

Nu jaa tikai tada nelaime ka anglu valoda gramatas LV ir smags deficits.

visplashaka klasta taas ir janja rozes gramatnica.
nu ok pie mums ari var pasutit no arzemem bet laiks jagaida.

Un janja rozes gramatnica kura skaitas daudz ir labi ja 1 skapis ar vinjaam Sad

veel besi aaraa ka nevar normali dabut tehnisko literaturu angliski.

dzivojam eiropa bet ieejot gramatnica piem nevienu gramatu par linux vai
php tu angliski nevari dabut.

vienigais atliek kukii.lv


Izveele vienvardu sakot ir drausmiga.





Wilting rakstīja:
Jā, protams, krieviski ir daudz vairāk interesantu grāmatu, labu tulkojumu... Tomēr, dažkārt nožēloju, ka nelasu angļu valodā, jo tulkojums tomēr ir tulkojums, bet lasīt orģinālvalodā...

Man pašai ir klusais sapnis iztulkot vienu mazu Lovkrafta stāstiņu, un tad "ielasīt", nu, tādu kā radiogrāmatu. Razz Viņam kā reiz nākošgad beidzās autortiesības. Bet nu tad jau redzēs. Zin kā, ir tāda lieta kā slinkuma un mušu dievs Behemots. Razz

P.S. Ja kas, es arī varu piedāvāt 20% atlaidi "Valterā un Rapā", tikai centrā, veikalā pretī viesnīcai Rīga, pie Operas.


Njaa tas butu vispar labi un jauki ja butu tads audiobookijs latviski mmm
Happy

20% centra veikalaa?
divaini sadas atlaides parasti ir vai nu par ipashiem nopelniem vai ari darbiniekiem..

Wilting kaads ir tavs vaards? Happy




zeloco rakstīja:
Starp citu, man ir viens Lovkrafta audiobook - "The call of the Cthulhu", noskatījos ar;i nesen uztaisīto melnbalto filmu - diezgan iespaidīgi. Kad sāku skatīties ilgi domāju vai tā ir jauna vai veca filma, jo filma bija "novecināta". Bet bija apmierināta un k-kad domāju, ka noskatīšos vēlreiz.

Un viņa grāmatām es jau sen metu acis, bet man ir līdzīgi FB - es krieviski lasu reāli sūdīgi un arī domāju, ka labāk lasīt oriģinālvalodā.

Po ļoti labs. man ir viena grāmata latviešu valodā (stāstu krājums) un man liekas vēl dzejoļi (vai arī abi bija vienā, īstu neatceros, lasīju ļoti sen), varu aizdot, ja interesē Happy

Hellraiser labie, man patīk, kā caur visām daļām var redzēt šausmu filmu evolūciju - no gore/galore līdz mūsdienīgām pshiholoģiskajām drāmām (man gan pirmās labāk Happy). Man arī liekas, ka skatīšanās vērti ir tikai pirmās divas daļas un ar katru nākošo filmas ideja noplok un noplok Sad Pie beigām bija viena "laba" daļa, gan neatceros kura (es tās skatījos visas pēc kārtas un tagad tās ir visas saplūdušas vienā Very Happy), ļoti iespējams, ka tā bija tava minētā daļa Happy


zeloco tu to audiobook vari man caur skype atsutit?
man patik kautko mierigu pirmsguletieshanas klausities Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
zeloco
Dusmīgais tante
Dusmīgais tante
zeloco


Number of posts : 3474
Location : tavā zemapziņā
Registration date : 03.08.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 9:32 pm

Tikai msn messenger - PM man, kas veelas to audiobook.

IA! IA!
Atpakaļ uz augšu Go down
http://eatmeinkme.etsy.com
Folkblack
fabric
fabric



Number of posts : 189
Registration date : 03.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 9:38 pm

nolaadeetie msn lokalpatrioti Mad

saki ka tevi tur atrast Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
zeloco
Dusmīgais tante
Dusmīgais tante
zeloco


Number of posts : 3474
Location : tavā zemapziņā
Registration date : 03.08.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Trešdiena Oktobris 24, 2007 10:47 pm

man ir skype, bet es to nedodu visiem (because I can).
PM = private message = privaataa zinja = tu suutiit Zeloco privaatu zinju
Atpakaļ uz augšu Go down
http://eatmeinkme.etsy.com
romance
stitches
stitches
romance


Number of posts : 357
Registration date : 08.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Ceturtdiena Oktobris 25, 2007 6:33 pm

Mad Tu nemāki izmantot PM? Kuru pie velna tādas lietas interesē pie šīs tēmas?

* ja es varētu šis tavs posts jau sen būtu dzēsts.


Pēdējo reizi labojis Piektdiena Oktobris 26, 2007 10:11 am; labots 1 reizi
Atpakaļ uz augšu Go down
Folkblack
fabric
fabric



Number of posts : 189
Registration date : 03.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Piektdiena Oktobris 26, 2007 9:47 am

Bet tu nevari Happy (Aber es varu... Razz -Wienna) (tu naac no kurzemes? skatos tev patik noraut galotnes. ja nepatik nelasi:) )

labi turpinam teemu.
hmz runajot par audiobookijiem kaadus vel labus esat dzirdejushi?
personigi man ir tikai star trek gadijies dabut.

ja wilting mani nenosudzetu es varetu pardzit digitala audio formata visus veikala esoshos audio bookijus Razz
Atpakaļ uz augšu Go down
Wilting
fabric
fabric
Wilting


Number of posts : 147
Age : 45
Registration date : 26.09.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Piektdiena Oktobris 26, 2007 10:21 am

Neesmu sūdzambībele.
1. Pašai patīk izmantot haļavas, tāpēc, ja varu tās izgādāt kādam citam - ar prieku.
2. Esmu pāris reizes piedzīvojusi reālu šoku, kad manis teiktais atgriežas pie manis kaut kādā dīvainā veidā un kontekstā. Tā kā dzīves pieredze liecina - labāk mēli turēt aiz zobiem. Un bābu klačas un intrigas man riebjas. Happy
Atpakaļ uz augšu Go down
http://klab.lv/userinfo.bml?user=mena
Folkblack
fabric
fabric



Number of posts : 189
Registration date : 03.10.07

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Piektdiena Oktobris 26, 2007 4:34 pm

Nu labi wilting vispar jau varetu uzrunat tevi varda bet nu taka vel ir respekts pret tevi tad labak neeksperimenteshu Happy

Ok iespejams rit kad stradashu pakershu portativo un pardzishu ierakstus, uz
kompja.

*tev nešķiet, ka tam nav nekāda sakara ar tēmu?* - Wienna
Atpakaļ uz augšu Go down
Uzpurnis
needles
needles



Number of posts : 46
Registration date : 11.05.08

"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13Pirmdiena Maijs 12, 2008 1:42 am

Mēģināju lasīt Po oriģinālā, bet tādu šizofrēnismu nav iespējams ilgi izturēt... Bet kaut kādas adaptācijas jau nav jēgas lasīt.

Ar šizofrēnismu es domāju īsti šizofrēnismu-neskaitāmas NESKAITāMAS sīkas detaļas aprakstītas vissīkākajos sīkumos, skaisti, bet bez JēGAS un beigās tu vairs nesaprotu, ko, ellē ratā, lasi.
Atpakaļ uz augšu Go down
Sponsored content





"Gotiskā literatūra" Empty
PostTēma: Re: "Gotiskā literatūra"   "Gotiskā literatūra" Petite13

Atpakaļ uz augšu Go down
 
"Gotiskā literatūra"
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
AlternativeFashion :: Offtopiks :: Media-
Pāriet uz: